Patikusi knyga…

Patikusi knyga…

Kokią knygą skaitau?..

 

Eglė Gleščinskienė

 

Mintys apie knygą Gerieji žmonės,
autorė Hannah Kent 

 

Manęs nuolat klausia, kokią knygą skaitau, kokia knyga man patinka, kokia man paliko didelį įspūdį. Vienu sakiniu negaliu atsakyti į tokią daugybę klasuimų, be to knygų skaitau daug, tad pabandysiu po truputį pasakoti apie įvairias perskaitytas knygas.
Beje, kartais ir apie rašomas..

 

Šį kartą noriu pakalbėti apie knygą “Gerieji žmonės”, kurios autorė Hannah Kent. Tik prašau, jei jau pradėjote skaityti šį postą, pabaikite jį iki galo, ypač jei patys žadate paimti į rankas šią knygą.

 

Taigi, galiu pasakyti, kad ši knyga- išties meno šedevras. Ji tokia tikra, tokia užkabinanti, įtraukianti, paliečianti mūsų jausmų gelmes.

 

Štai tos gelmės ir yra ypač svarbu, nes aš po šios knygos galima sakyti susirgau. Mano siela, esybė, dvasia išgyvenusi tai, kas aprašoma šioje knygoje, susirgo baisia kančios, skausmo ir tamsos liga. Tiesiog, nemaniau, kad tokį intensyvų skausmą įmanoma patirti per knygą, o ir ar reikia mums jo? Juk tikrame gyvenime aplink ir taip matome galybę kančios, rūpesčių ir visa ko kito.
Dabar, kai rašau šį postą praėjo maždaug mėnuo nuo tada, kai ją perskaičiau, taigi lygiai tiek laiko man prireikė išgydyti savo gilumines Sielos žaizdas nuo šios patirties. Net buvau sutrikusi, nes tai ne mano, o visos žmonijos kolektyvinės sąmonės skausmas.

 

Be abejo, autorė itin talentinga, šitaip rašydama, be abejo, ji nori pažadinti tuos, kieno širdys saugiai uždarytos, įkalintos už storų mūro sluoksnių ar sustirusios į ledą. Tačiau tiems, kieno širdys atvertos, gebantiems jausti kitų žmonių skausmą- tikrai nerekomenduoju tos knygos skaityti, nes nežinia, ką jūs darysite po to.
Šios knygos siužetas aktyvuoja mumyse tuos prisiminimus, tas patrtis kurias paveldėjome iš kolektyvinės sąmonės. Tad kol to nejudiname, jos beveik mūsų neveikia,-yra labai labai tolimos ir nusilpusios. Tačiau kuomet mes jas iškeliame į paviršių, galime patirti tą beatodairišką skausmą, savyje atpažindami tuos mumyse slypinčius krislelius.

 

Žinoma, tik meilei atsivėrusi širdis gali tai įsileisti į save, nes kitos širdys- saugios, tūnodamos po šimtais užraktų..

Knyga apie gyvenimą, vienatvę, praradimus, vaikus- tai kas mums visiems svarbiausia, o kartu- apie mylinčią širdį, gebančią mylėti netgi tokiose sunkiose situacijose, kai yra labai sunku, kai kamuoja fizinis skausmas ir ligos, nepritekliai, skurdas, sociumo atstūmimas ir pasmerkimas…

 
Turbūt daug prirašiau, tad mano šiandienos mintis apie puikią knygą: “Gerieji žmonės”- tai išties labai gera knyga, tačiau ir labai emociškai sunki, todėl nerekomenduoju jos skaityti..

 

Likimas visada išmintingųjų pusėje. Europidas

 

 

 

No Comments

Post A Comment